До Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки
Щорічно 4 квітня відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки. Його мета – підвищити обізнаність про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей.
Мінна безпека — це сьогодні не просто наш вибір, це необхідність! Щодня українці стикаються з наслідками бойових дій, які залишають після себе не лише руїни, а й приховану загрозу — міни, снаряди, нерозірвані боєприпаси. За даними ДСНС, понад 30% території України заміновано, а розмінування може тривати роками. Діти — це особливо вразлива категорія, адже їх часто цікавлять незвичні знахідки, замасковані під іграшки або ґаджети.
З метою навчити дітей розпізнавати загрозу і не наражатися на небезпеку було проведено просвітницькі заходи: інформаційні дайджести «Мінна безпека з песиком Патроном» (2-4 класи), відеолекторій «Мінна безпека. Знання, що рятують життя» (5 клас), дайджест «Міни: невидима загроза» (6 клас), інформаційна година «Вибухонебезпечні предмети» (7 клас), бесіда «Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати» (8 клас), бесіда «Мінна безпека» з переглядом тематичного відео (9 клас), уроки із мінної безпеки "Правила поводження з вибухонебезпечними, невизначеними предметами та речовинами" (10-11 класи). Всі заходи були спрямовані на підвищення обізнаності учнів про небезпеку та формування правильних алгоритмів дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Здобувачі освіти ознайомились з основними складовими протимінної діяльності в Україні та засвоїли правила мінної безпеки.