Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 25 чоловік

Новини

7 квітня відзначають Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році. З нагоди Всесвітнього дня здоров’я, з метою популяризації здорового способу життя, формування навичок здорового харчування, спонукання до фізичних активностей в ліцеї було проведено захід «Здорові діти –здорова держава» (2-4 класи), який став чудовою можливістю відзначити важливість здоров’я, фізичної культури та спорту.
Під час заходу діти познайомились з Пам′яткою здорової дитини та взяли участь у спортивних змаганнях, що стали святом активності та командної роботи. Діти продемонстрували чудову підготовку та справжню спортивну майстерність у різноманітних естафетах та конкурсах. Кожен учасник отримав шанс проявити себе, працюючи в команді, долаючи перешкоди та підтримуючи один одного.

Щорічно 4 квітня відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки. Його мета – підвищити обізнаність про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей.
Мінна безпека — це сьогодні не просто наш вибір, це необхідність! Щодня українці стикаються з наслідками бойових дій, які залишають після себе не лише руїни, а й приховану загрозу — міни, снаряди, нерозірвані боєприпаси. За даними ДСНС, понад 30% території України заміновано, а розмінування може тривати роками. Діти — це особливо вразлива категорія, адже їх часто цікавлять незвичні знахідки, замасковані під іграшки або ґаджети.
З метою навчити дітей розпізнавати загрозу і не наражатися на небезпеку було проведено просвітницькі заходи: інформаційні дайджести «Мінна безпека з песиком Патроном» (2-4 класи), відеолекторій «Мінна безпека. Знання, що рятують життя» (5 клас), дайджест «Міни: невидима загроза» (6 клас), інформаційна година «Вибухонебезпечні предмети» (7 клас), бесіда «Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати» (8 клас), бесіда «Мінна безпека» з переглядом тематичного відео (9 клас), уроки із мінної безпеки "Правила поводження з вибухонебезпечними, невизначеними предметами та речовинами" (10-11 класи). Всі заходи були спрямовані на підвищення обізнаності учнів про небезпеку та формування правильних алгоритмів дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Здобувачі освіти ознайомились з основними складовими протимінної діяльності в Україні та засвоїли правила мінної безпеки.

У сучасних умовах зростає загроза використання підлітків у злочинних та диверсійних цілях. Ворог застосовує різні методи вербування, маніпуляції та шантажу, залучаючи неповнолітніх до незаконної діяльності. З метою підвищення обізнаності неповнолітніх про вербування та залучення до протиправної діяльності, розвитку критичного мислення, надання інструментів для розпізнавання маніпуляцій в ліцеї були проведені інформаційно-просвітницькі заходи щодо профілактики вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності : години спілкування "Особливості втягування неповнолітніх у злочинну діяльність" (8-9 класи), «Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: попереджаємо про небезпеку в Інтернеті» (10-11 класи), перегляд та обговорення відео «ФСБ вербує українських підлітків для терактів: як не попасти в пастку російських спецслужб?», «Як росія вербує українських дітей? Як не стати овочем» (6-11 класи), інформ-дайджест «Залізниця-це зона підвищеної небезпеки» (6-11 класи). Метою заходів є інформування про недопущення поширення російської пропаганди серед підлітків, урахування ризиків вербування, з якими можуть зіштовхнутися неповнолітні під час перебування у соціальних мережах, та роз’яснення наслідків вчинення підлітками кримінальних правопорушень, які пов’язані зі скоєнням диверсій та терактів .

22-24 березня учні ліцею здійснили триденну подорож мальовничими Карпатами в рамках обласної експедиції «Пізнай свою країну” за маршрутом с. Штунь- с.Машів Вишнівської територіальної громади- с. Ворохта Івано-Франківської області. Діти намилувалися казковими весняними гірськими краєвидами, побували у музеї старожитностей у Зарецького Михайла Броніславовича, де можна ближче познайомитись з побутом, звичаями і традиціями гуцулів, природним ландшафтом цього краю, пройшлись стежками Олекси Довбуша у м.Яремче, здійснили сходження на гору Магору .
Мальовничі краєвиди України, нові знайомства, занурення у вікові традиції, живе спілкування єднають та надають нових сил.

Всесвітній тиждень грошей — щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування знань, умінь, поведінки та ставлення до грошей, потрібних для прийняття розумних та обміркованих фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості.
У межах Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week 2025) з 17 по 21 березня, в ліцеї проведено низку заходів з фінансової грамотності: майстер - класи з виготовлення скарбничок (4-5 клас), тренінг «Вчимося заощаджувати» (6 клас), заняття з платіжної безпеки на тему: «Цифровий гаманець» (9-11 класи), перегляд відео «Історія виникнення грошей»(5 клас), «Еволюція гривні» (7-8 класи), корисний урок з фінансової грамотності «Як планувати і витрачати родинний бюджет» (10 клас),інформаційні хвилинки «Все про гроші» (2-4 класи). Учні дізналися, як відрізняти фальшиві гроші від справжніх, знайомилися з елементами захисту банкнот.
Всі проведені заходи спрямовані на підвищення фінансової обізнаності молодого покоління.

15 березня 2025 року в місті Львові підведені підсумки Всеукраїнського фестивалю-конкурсу з оригамі, паперопластики та моделювання з паперу «Стильний папір. Фантазійний світ наївного малярства».
Метою конкурсу було виховання у дітей та молоді творчої ініціативи та естетичного смаку, популяризація паперопластики та моделювання з паперу як цікавого напряму у дитячій творчості та стимулювання розвитку творчих здібностей учасників, пошук та підтримка обдарованих дітей та молоді.
Оргкомітетом були відібрані кращі роботи. Учениця 5 класу Штунського ліцею Вишнівської сільської ради у молодшій віковій категорії (діти 9-13 років) Павловська Мілана (керівники: Оніщук К.П., Столярук З.М.) зайняла ІІ місце серед 554 учасників з 18 областей України . Її костюм «Калина» був відзначений членами журі за оригінальність, вишуканість, творчу уяву та вміння продемонструвати власноруч виготовлені вироби на сцені. Витонченість та чарівність природи стали натхненням для створення неповторного образу під назвою «Калина», який уособлює гармонію між мистецтвом і природою.
Щиро вітаємо талановиту ученицю та її наставників з високим досягненням!

У ліцеї відбулась зустріч учнів з поліцейським офіцером громади Бурꞌян А.Г. Поліцейський розповів про методи вербування неповнолітніх осіб для вчинення диверсій проти державного укладу, ЗСУ, а також наголосив, як потрібно діяти, якщо в мережі Інтернет чи за посередництвом інших осіб надходять відповідні пропозиції. Тож в ході зустрічі ішлося про відповідальність за вчинення неповнолітніми правопорушень, особливо тяжких злочинів - таких, як диверсія, державна зрада, навмисне пошкодження майна, поширення антидержавних закликів.Головною метою зустрічі було попередження протиправних дій з боку дітей та застереження їх від небезпеки.
На зустрічі було розкрито такі теми:
втягнення дітей у протиправну діяльність;
вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності;
методи захисту від залучення до деструктивних груп та небезпечних організацій.
Здобувачі освіти активно ставили запитання, ділилися своїми думками та отримали корисні поради щодо безпечної поведінки.
Такі зустрічі є вкрай важливими для формування правової свідомості учнів та створення безпечного освітнього середовища.

З метою інформування підлітків про недопущення поширення російської пропаганди, запобігання їх вербуванню та залученню до диверсійної діяльності в ліцеї було проведено інформаційну - роз'яснювальну роботу з учнями.
Класні керівники 8-11класів обговорили з дітьми різні питання:
-як захиститися від вербування;
- хто такі вербувальники;
- способи використання українських дітей ворожими спецслужбами;
- методи вербування;
- заходи безпеки;
- алгоритм дій у випадку спроби вербування;
- захист в соціальних мережах;
- кримінальна відповідальність за вчинення диверсій та терактів.
Говорили про те, які сучасні технології ворог використовує як для проведення ІПСО, так і для вербування підлітків задля здійснення протиправних диверсійних дій; про безпечне поводження в інтернеті; про те, що означає бути обачними із різними пропозиціями від незнайомців; про відповідальність за передачу інформації ворогу і за вчинення диверсійних заходів. Знайомилися з проєктом "Брама", Чат-ботом “Спали ФСБешника”, створеним в Telegram, дізналися куди можна звернутися у разі надходження пропозицій дитині щодо залучення її до диверсійної діяльності. Вчилися як розпізнати фейк і маніпуляції, як вберегтися від шахрайства і протидіяти спробам вербування. Повторили правила безпеки користування інтернетом, обговорили різні методи вербування та шляхи впливу зловмисників на підлітків. Також учням було наголошено бути обачними та одразу повідомляти дорослим або правоохоронцям про підозрілі ситуації.

17.03 2025 у 3 класі (класний керівник Широчук Н.М.) відбулося справжнє кулінарне свято – захист проєктів з ЯДС «Як з’явився перший вареник?». Третьокласниці разом зі своїми мамами продемонстрували неймовірні вміння та креативність. Дівчатка вдома зліпили вареники з різноманітними начинками, використовуючи різні техніки ліплення .
Під час підготовки проєктів діти досліджували історію вареників, шукали цікаві факти в інтернеті, малювали вареники, ліпили та ділилися рецептами. На уроці було проведено конкурс «Що ти знаєш про вареники?». Усі учні демонстрували свої знання та ерудицію, із захопленням розповідали про свої кулінарні експерименти, ділилися секретами приготування та презентували свої роботи.

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
Класним керівником 8 класу Ляшук А.М. було проведено виховну годину "Вони для нас виборюють життя", присвячену вшануванню добровольців. Діти мали можливість здійснити захоплюючу подорож у минуле та сучасне нашої країни через призму її героїв, адже на зустріч завітав воїн-доброволець Микола Вдовін. У ході виховної години учні ознайомилися з історією виникнення Дня українського добровольця, визначною роллю добровольчих формувань у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність нашої держави. Під час заходу було використано відеоматеріали, документальні кадри, розповіді про сучасних героїв-добровольців, а також інтерактивні завдання, що спонукали до роздумів і дискусій. Дітям було презентовано інформацію про досягнення українських добровольців. Особливу увагу приділено формуванню розуміння єдності українського народу, цілісності держави та важливості особистої відповідальності кожного громадянина за її майбутнє.
Захід проведено з метою виховання в учнів почуття патріотизму, гідності та шани до тих, хто став на захист України у найскладніші часи її історії.

Учні 2 класу (класний керівник Лобко С.А.) доєдналися до вшанування пам’яті Кобзаря. Діти ретельно готувалися до відзначення шевченківських днів: розучували уривки з віршів Тараса Григоровича Шевченка, декламували вірші поета, слухали та співали пісні на слова поета, створювали міні-проєкти, переглянули тематичну виставку літератури «Дух Шевченка нас гартує» . Ці заходи сприяли зацікавленню маленьких учнів життям та творчістю геніального сина України.

Юні туристи нашого ліцею (керівник Юрій Оліщук) 09.03.2025 року взяли участь у відкритій першості м.Луцька зі спортивного орієнтування «Весна-2025», яка пройшла поблизу с. Копачівка Луцького району (готельний комплекс «Зелений Гай»). Змагання відбувалися у лісі. Орієнтуватись на місцевості потрібно було по карті. Необхідно було знайти й дістатись до всіх контрольних пунктів, подолавши дистанцію якнайшвидше. Організатори враховували те, наскільки правильно учасники пройшли шлях.
Наші досягнення:
Ляшук Петро – ІІ місце (Ч-14),
Зінчук Андрій –ІІІ місце (Ч-16).

Шановні учасники освітнього процесу.
З метою зменшення ризиків поширення захворюваності грипу та ГРВІ з 03 березня по 06 березня 2025 року продовжено навчання з використанням дистанційних технологій. Провадження навчання відбувається через платформу Google Meet - онлайн-уроки, консультації (основна платформа); Google Classroom - обмін завданнями та результатами виконаних завдань, додаткові матеріали та посилання з відео поясненнями (основна платформа); Viber - обмін індивідуальними повідомленнями, опитуваннями.

Шановні учасники освітнього процесу.
З метою зменшення ризиків поширення захворюваності грипу та ГРВІ з 25 лютого по 28 лютого 2025 року запроваджено навчання з використанням дистанційних технологій. Провадження навчання відбувається через платформу Google Meet - онлайн-уроки, консультації (основна платформа); Google Classroom - обмін завданнями та результатами виконаних завдань, додаткові матеріали та посилання з відео поясненнями (основна платформа); Viber - обмін індивідуальними повідомленнями, опитуваннями.

З нагоди 3-ї річниці повномасштабного російського вторгнення на мирну українську землю у ліцеї були проведені заходи, на яких обговорили основні події військової агресії рф, вшанували пам’ять Героїв, які віддали життя за мирне майбутнє нашої держави. Було проведено: інформаційний дайджест «3 річниця незламності України» (5 клас); година спілкування «Вистояли-переможемо» (9 кл.); перегляд тематичного відео «Три роки війні ,що триває одинадцять років» (6 клас); перегляд та обговорення презентації «24 лютого 2022 - день, який змінив усе наше життя»; патріотичне віче «Горда Україна не стала на коліна» (запрошено воїнів –ветеранів) (2-11 класи).
З особливим щемом звучали дитячі слова подяки воїнам під час патріотичного віче «Горда Україна не стала на коліна!».
Проведені заходи нагадали кожному про героїзм українських військових, незламність нашого народу та надали можливість усвідомити ціну миру та незалежності.

21 лютого Україна і світ відзначають День рідної мови. У цей день в нашому ліцеї пройшли тематичні заходи.Учні 2-11 класів взяли участь в інформаційних тематичних хвилинках «Мовна скарбничка», «Рідна мова солов’їна!». Цікаво і змістовно була проведена вікторина “Знавці української мови” з учнями 5-6 класу. Юні мовознавці перевіряли та удосконалювали свої знання з української мови, ознайомились з історією виникнення свята, читали вислови відомих людей про мову, також розбирали значення прислів’їв про мову, розігрували діалоги. З нагоди свята в бібліотеці організована цікава тематична виставка «І чужому научайтесь,і свого не цурайтесь».
З почуттям гордості звучали слова звернення дітей до української мови. Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови

20 лютого —День Героїв Небесної Сотні, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності, людей, що виборювали волю, віддавали за неї своє життя.
До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні у ліцеї було проведено:
години спілкування «Майдан: як це було» (7-10 класи);
уроки мужності «Гірке десятиліття…» (5-6 класи), під час яких здобувачі освіти переглянули відео про Героїв Небесної Сотні, зробили листівки та янголів пам’яті;
інформаційні хвилинки "Небесна сотня. Герої не вмирають" (2-6 класи) ;
огляд тематичної виставки літератури «Небесна Сотня лине в небеса».
Під час заходу-реквієму «Патріотизм – код нації» зворушливо і проникливо звучали слова про Героїв Небесної Сотні, про тих, хто вийшов на Майдан та про тих, хто загинув, захищаючи рідну землю.
Наш обов’язок — зберігати пам’ять про Героїв, нести їхню відвагу та любов до України у своїх серцях.

Завдяки фінансуванню фонду Європейського Союзу та співфінансуванню Вишнівської сільської ради для нашого ліцею було закуплено засоби навчання та обладнання, мультимедійне обладнання для навчального кабінету, а також обладнання для забезпечення якісного проведення уроків за бюджетною програмою 2211230 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа».

З метою популяризації вивчення англійської мови, розширення і поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок у період з 10 по 14 лютого 2025 року у ліцеї був проведений Тиждень англійської мови.
В рамках тижня відбулось багато різноманітних заходів, які удосконалювали знання, уміння та навички, отримані на уроках англійської мови, розширювали світогляд та ерудицію учнів, розвивали їх творчі здібності, самостійність, естетичні смаки, виховували любов й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формували вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки. Протягом тижня усі охочі вивчали англійські ідіоми та популярні вислови іноземною мовою.
Серед учнів 3-4 класів було проведено Брейн-ринг «Wе love English».
Другокласники взяли участь у конкурсі розмальовок «English is fun» та квесті «Хто це тут сховався?».Учні 5 класу охоче зіграли у гру «English Express»
Діти вдосконалювали навички читання, аудіювання та говоріння, розвивали логічне мислення, пам’ять та увагу. Головною метою проведення цих заходів є підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в школі, розширення знань учнів про культуру країни, мова якої вивчається, формування лінгвокраїнознавчої компетенції здобувачів знань. Крім того, учні вчились співпрацювати в командах для досягнення спільної мети.
Вчителі англійської мови Рудь Ольга Володимирівна та Вільчинська Валентина Петрівна разом зі своїми вихованцями створили справжнє свято знань. Всі заходи були надзвичайно цікавими, насиченими активною працею та добрим позитивним настроєм. Тиждень запамʼятається ліцеїстам як цікава подорож у світ англійської мови.

З цієї нагоди відзначення Дня єднання в ліцеї було проведені патріотичні заходи з використанням національної символіки: уроки мужності, тематичні заняття, години спілкування, бесіди, інформаційні хвилинки до Дня єднання.
Так, у 2-4 класах пройшли тематичні заняття «Україно, твоя сила в єднанні!» (4 клас), «Україна єдина» (2 клас), «Дитячі долоньки єднання» (3 клас). Під час занять вихованці поглибили знання про Батьківщину — Україну, її символи – Герб, Прапор, Гімн, столицю – місто Київ; пригадали народні символи України – калину, віночок, вишиванку; ознайомилися з поняттями «єдина», «незалежна»; виховувалась любов до родини, рідного міста, повага до захисників країни; грали в українські народні ігри.
П′ятикласники переглянули презентацію «Єдність - то і є наша сила!» і познайомились з історією свята У 9 класі (класний керівник Сидорук Л.В.)пройшла година спілкування до Дня Єднання. Обговорили необхідність розвивати громадські якості особистості: патріотизм, самосвідомість.
Заходи, проведені в цей день, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.

Toggle chat